Přihlášení pro hráče

Osobnost amatérského fotbalu 2019 v Pardubickém kraji

Děkujeme všem, kteří přispěli svým hlasem pro našeho pjedsedu Františka Filipa v anketě o osobnost amatérského fotbalu Pardubického kraje, kterou pořádal Deník. Vypisovatelem byl ten Svitavský, ale anketa se samozřejmě týkala i toho našeho – Orlického.

article image

Z fandovy výhry-nevýhry si budeme ještě dlouhou dobu dělat legraci, tedy spíše ze způsobu, jak se anketa vyvíjela. I když je to spíš k pláči, když si člověk uvědomí, jakým způsobem fungují informační technologie v celostátním periodiku.

Nejde samozřejmě o život, sláva vítězům, čest poraženým, ale že by mne osobně výhra v takové anketě těšila – to se říct nedá. Pojďme si tu taškařici připomenout.

19. listopadu vychází článek s titulem Rozhodněte, kdo se stane Osobností amatérského fotbalu 2019 v Pardubickém kraji, viz odkaz https://orlicky.denik.cz/fotbal...orlicku-20191119.html

Hned na to se rozjede stíhací závod mezi Robertem Henslem (Městečko Trnávka) a Františkem Filipem (Žichlínek). Je jasné, že zbylí dva účastníci takovou podporu mít nebudou, stejně jako ten pátý, který se v anketě raději už vůbec neobjevil:

Anketa měla být ukončena v pondělí 25. listopadu. Sám jsem byl zvědavý, jak to dopadne, protože výsledky dvou hlavních protagonistů byly vskutku těsné. Ráno po probuzení jsem pocítil lehké zklamání, když bylo vidět, že František nevyhrál, naděje ovšem žila – v anketě se dalo stále hlasovat. Člověk by předpokládal, že přijímání hlasů skončí přesně mezi pondělními 23:59:59.999 a úterní nulou (0:00:00.000), to se ale nestalo. Anketu tedy někdo ukončil ručně, a to zřejmě až po upozornění, ale to je čirá spekulace. V ten moment vedl Robert.

Během úterního dopoledne přišel obrat – vítězem je prý Fanda, protože měl o půlnoci více hlasů. Dokonce se v anketě na výše uvedeném odkaze objevila konkrétní čísla: Kde a kdo je vzal, to ví asi jen on.


Stav hlasování v úterý v 17:22

No a v úterý večer to zase bylo úplně jinak:

Pěkný večer, vážení fanoušci fotbalu a čtenáři Deníku. Rád bych se jako zástupce ředitele redakcí Deníku pro sport a digitální aktivity jménem našich novin omluvil za zmatky, které provázely finální hlasování o Osobnost amatérského fotbalu 2019 v Pardubickém kraji. Dovolte několik vět: mrzí mě, že se nám v Deníku přihodily nepříjemné chyby. Zítra bohužel vyjde v novinách nesprávný vítěz František Filip, kterého jsme dnes i tady na fcb prohlásili na základě dnešních odpoledních informací od našich kolegů z IT za vítěze. Hlasování ale bylo tak těsné a sešlo se na něj tolik stížností, že jsem vše nechal raději detailně prověřit a kolegové z IT nakonec museli přiznat odpolední omyl: skutečným vítězem se stal v čase 23:59:59, kdy anketa měla podle pravidel skončit, pan Robert Hensl. Konečný počet hlasů, jak jsem jej před několika minutami obdržel, je následující: R. Hensl 1304 hlasů a F. Filip 1280 hlasů. Ve finálové anketě na webu, která odstartuje zítra ráno v celé ČR, už bude vše správně. Přijměte, prosím, ještě jednou mou upřímnou omluvu. Srdečně Vás zdravím. [Petr Koděra]

Zdroj: https://www.facebook.com/svitavskydenik/...

Co z toho plyne? Že snad ani nechci vědět, jak v Deníku funguje řízení kvality a jakým způsobem fungují výsledky podobných anket. Na druhou stranu už Winston Churchill řekl, že nevěří statistice, kterou si sám nezfalšuje. Tím nechci říct, že jsou konečné výsledky falešné, ale že je anketa naprosto nedůvěryhodná, pokud lze s jejími výsledky zcela jednoduše manipulovat ve prospěch kohokoliv. Tedy i Františka.

Robertovi patří gratulace a věříme, že uspěje i v celorepublikovém finále!


27.11.2019  |  autor: Schembera Milan  |  počet přečtení: 1214x
Fotbal Žichlínek, z.s.
Žichlínek čp. 3
PSČ 56301

mail oddil@fotbal-zichlinek.cz
tel. +420 776 677 776, +420 777 134 017

© 2018 všechna práva vyhrazena, autor webu milan schembera