Přihlášení pro hráče

Béčko dovezlo z derby body

Na podzim čekaly na naše béčko tři zápasy s týmy ze sousedních obcí. Tím posledním byl dnešní zápas v Lukové.

article image

Já vím, hodně dlouho jsem nic nenapsal. Popravdě nestíhám teď úplně nával své vlastní práce a fotbal jde trošku stranou. Taky se musím přiznat, že mi chyběla chuť, body jsme nesbírali, tak se člověk hůře přinutí psát stále nějakou sebekritiku.

Pro nás (myšleno pro oddíl) je momentálně stěžejní situace v A-týmu, rezerva jde poněkud stranou. Na zápas odjelo pouze 12 lidí, na vině jsou nejenom zranění (Pospíšil Petr - zranění kolene, Schembera Milan - natržený stehenní sval, Finger Radek - kotník), tak i momentální indispozice (J. Fibikar, Ch. Tomopulos) nebo časový problém (P. Kerhát, M. Moravec, M. Řehák, D. Urban).

Rozkaz v kabině zněl jasně - nenechat si vnutit hru soupeře a hrát to, co chceme my - naprosto jednoduchý systém "nahraj a běž". Dařilo se nám do 15. minuty, kdy jsme soupeře skoro k ničemu nepustili a vytěžili jsme gól (Vondráček). Poté jsme přestali hrát, respektive od zálohy po útok jsme se nepohybovali po hřišti tak, jak bychom měli. Z našich akcí jsme další gól nevytěžili, i když v jednom případě to vypadalo, že balon přešel brankovou čáru domácích, ale z našeho úhlu těžko soudit. Mnohokrát jsme bránu netrefili nebo se jednalo o střelu s energií "jako když prdne pták", ale pozitivní bylo to, že jsme stříleli, stříleli a stříleli a dařilo se nám aspoň likvidovat akce soupeře hned v přechodové fázi. 

O poločase padlo rozhodnutí přidat na tvrdosti a hrát to, co chceme my. Hlavně držet balon na kopačkách, ať si soupeř běhá. V půlce druhého poločasu se zranil nejzkušenější ze zkušených - Olda Kost, na plac tedy nastoupil patnáctiletý Martin Doležal. Bohužel o pár minut později se zranil Jan Vondráček (koleno), takže jsme dohrávali více jak 15 minut v deseti. Mimochodem takto jsme dohrávali i v posledním zápase s týmem Ústí nad Orlicí C, kdy se 10 minut před koncem zranil náš hráč, a na lavičce už taky nebyl nikdo, kdo by ho vystřídal. 

Zakousli jsme se a hubené vedení jsme do konce zápasu udrželi. Pomohla nám k tomu i nemohoucnost domácích v zakončení, která si s naší vlastní nemohoucností mohla podat ruku.

Jo, a co je důležité: Radek Hrabáček má v kase konečně nulu :-)

Informace o zápase

2019 20.10.
Okresní přebor III. třídy Luková - Žichlínek B
Výsledek 0 : 1

20.10.2019  |  autor: Schembera Milan  |  počet přečtení: 860x
Fotbal Žichlínek, z.s.
Žichlínek čp. 3
PSČ 56301

mail oddil@fotbal-zichlinek.cz
tel. +420 776 677 776, +420 777 134 017

© 2018 všechna práva vyhrazena, autor webu milan schembera