Přihlášení pro hráče

Nejdůležitější tři body sezóny

Tak jsem se doslechl, že prý se někteří čtenáři na mé články těší a nemůžou se vždycky dočkat, až něco napíšu. Občas je zklamu, protože nemám čas nebo jsem na zápase nebyl... Tento víkend jsem ale viděl oba zápasy našich mužských celků.

article image

I když nejprve bych předeslal jednu skvělou zprávu:

Starší žáci vyhráli Okresní přebor

Naši starší žáci hrající pod hlavičkou Lanškroun "B" porazili na domácí půdě v posledním zápase sezóny celek Srubů a vyhráli tedy svou soutěž! Klukům patří gratulace i obdiv, že celou sezónu zvládli ještě suplovat chybějící hráče v "A" týmu hrajícím krajský přebor.

Béčko v Boříkovicích

O sobotním zápase v jedné z nejsevernějších obcí okresu jsme měli jasno už v týdnu. Naše hráčská rezerva si jela do Boříkovic zahrát nikoliv v nejpočetnější sestavě, neboť naším úkolem bylo soustředit se na nedělní "záchranářský" zápas áčka. Vyjeli jsme tedy v sestavě čítající 13 hráčů. Je pravdou, že domácí také nenastoupili v té nejsilnější sestavě, na stoperu Jirka Durna, 52 let... No, my jsme začali lépe, hned ve 4. minutě zatáhl po pravé lajně balon k rohovému praporku Vondras, stříleným centrem při zemi našel na zadní tyči Ondru Šníra, který trefil prostor mezi nohama domácího gólmana - 0:1 pro nás.

Bohužel už o 2 minuty později bylo srovnáno na 1:1, když naši obranu překonal Tomek. Naše obrana to byla v tomto zápase vůbec kapitola sama pro sebe, nedařilo se nikomu, nedokázali jsme trefit pořádně balon, kupili jsme chyby a soupeř nás trestal a trestal a trestal. Naše obrana byla rozbitá jak cikánské hračky: v 67. minutě už to bylo 5:1 pro domácí. A to nás ještě hodněkrát podržel svými zákroky Radek Šilar. My jsme tedy také měli šance, například střídající Láďa Jániš se dostal během tří minut do tří jasných gólových šancí, ale protože mu chybí v poslední době herní praxe, nezužitkoval je. Jednu vyloženou šanci také zahodil autor tohoto textu, když dostal na malé vápno přihrávku od Matěje Boščíka, naznačil směrem k zadní tyči, ale střílel na přední tyč, kde byla zcela odkrytá brána a .... netrefil. Sprostá slova vynechávám. V 68. minutě ukončil běh skórovací tabule Ondra Šnír, když stanovil konečný výsledek na 5:2 z pohledu domácích.

Se Sloupnicí máme aktivní skóre 7:1

Na podzim sestřelil Sloupnici u ní doma hattrickem Matěj Šilar, na jaře si s tímto soupeřem zahrál na zcela opačném postu - na stoperu. V utkání, kde jsme měli navrch co se týče šancí a zřejmě i držení balonu, otevřel skóre ve 14. minutě kapitán Vojta Zahradník, když si vybojoval ve vápně soupeře penaltu a sám ji proměnil - 1:0. Po prvním poločase jsme se ale mohli o výsledné skóre bát, neboť brankovou pojistku přidal až v 55. minutě Kuba Ptáček, který se s námi v tomto utkání rozloučil, neboť letí na rok na zkušenou do Kanady. Po vydařené sólové akci pak ukončil jako poslední změnu skóre na 3:0 Čudla (Ondřej Stasiowski), když si mezi třemi hráči navedl míč na střed před velkým vápnem a vymetl šibenici.

Vzhledem k tomu, že máme na soupeře za námi před posledním zápasem náskok 4 bodů, soutěž I.B třídy pro příští sezónu udržíme.