Přihlášení pro hráče

Žichlínek po roce opět ve finále Okresního poháru

Středa znamenala nejen den volna díky státnímu svátku, ale i semifinálový boj v play-off letošního Poháru předsedy OFS. Jenže místo našeho áčka, které momentálně hraje krajskou soutěž, se poháru účastní naše béčko.

article image

Začátkem je nutné připomenout, že naše áčko se stalo loňským vítězem poháru, když porazilo Brandýs nad Orlicí na penalty - Vítězství v poháru je naše! No a na vítěze dnešního utkání čeká úplně stejný soupeř, který v prvním odehraném semifinále porazil Dolní Dobrouč poměrem 4:1.

O účast ve finále s námi přijeli soupeřit kluci z Boříkovic. My jsme teoreticky mohli doplnit náš kádr o kluky z "A" týmu, mezi trenéry jsme se ale rozhodli tak nečinit a nechat odehrát semifinále béčkaře, kterých dorazilo celkem 16.

Od začátku zápasu jsme soupeře nechali běhat, kdy se nám dařilo držet balon na našich kopačkách, ale opět se projevila naše slabina - finální přihrávka a pohyb. Soupeř zahrozil z několika brejků, naštěstí ale neskóroval. To se podařilo až našemu krajnímu obránci Tadeáši Zemachovi, který si řekl pohybem o přihrávku ze středu hřiště, vzal to na sebe a zakončil po zemi k bližší tyči. Než se gólman hostí stihl složit na zem, byl míč v síti - 1:0.

O sedm minut později kopal soupeř roh a nám se nepodařilo uhlídat soupeřovo číslo 7 (Wanča), který se prosadil hlavou a srovnal na 1:1.

Pár minut před koncem poločasu zahrál rukou ve vápně hostů jejich obránce a našeho pokutového kopu se zhostil Ondřej Šnír, který se nemýlil - 2:1.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s dobrou náladou, co se ale dělo na hřišti, muselo jistě vzbuzovat mezi zhruba stovkou diváků úsměvy na tváři. Jakoby ani jeden ze soupeřů nechtěl dát gól, i když šance měl. Jako by nikdo nechtěl postoupit do finále... Ledabylé zakončení, neschopnost trefit bránu, na druhou stranu i výborné zákroky gólmanů. Náš gólman zachytil samostatný únik kapitána hostí (ještě předtím, než byl kapitán vyloučen) a vytáhl několik stoprocentních gólových šancí (takže vlastně ani ne tak stoprocentních, že). Nakonec jsme si vyrovnávací gól museli dát skoro sami, po rohovém kopu náš obránce na přední tyči trefil balón tak, že letěl vysoko do vzduchu (říká se tomu "svíce"), pod padající balón už ale nešel, a to ani další ze svou našich hráčů poblíž, proto pohodlně skóroval kapitán hostí (ano, i to stihl předtím, než byl vyloučen) - 2:2.

Do konce zápasu se pak už nic zvláštního nestalo, když tedy pominu vyloučení kapitána hostí po dvou žlutých, o postupujícím rozhodl penaltový rozstřel. Dva ze tří kopajících hostí stříleli na ragbyovou bránu, zato z našich se trefili všichni, do finále tedy postupujeme my a Žichlínek tím pádem znovu vyzve kluky z Brandýsa.

O místě a čase finálového zápasu bude teprve rozhodnuto.

Náš anglický týden pokračuje sobotním zápasem v Lichkově.