Přihlášení pro hráče

Víkend uzavřela výhra naší rezervy

V krásné nedělní odpoledne přivítala naše rezerva hráče z Kerhartic k odvetě podzimního zápasu, kdy je porazila poměrem 2:1.

article image

Ještě než soupeř přijel, věděli jsme, že se jedná o mužstvo, které se snaží hrát fotbal po zemi a ne pouze tupě bránit a nakopávat balony. A docela jsme se na zápas těšili.

V základní sestavě nenastoupili zraněný Christos Tomopulos, pak Jan Fibikar, který měl v nohách celý sobotní běhavý zápas v Moravské Třebové a Marcel Pánik, který taktéž v sobotu odehrál větší část utkání. Dva posledně jmenovaní ale zasedli v dnešním zápase na lavičku.

Již pár minut po začátku zápasu bylo zřejmé, že dnes budeme mít navrch. Byli jsme více na míči, dařilo se nám kombinovat po zemi. I když to mnohdy nebylo jednoduché pro oba týmy, trávník byl zhruba dvě hodiny před zápasem pokropen a stále dost klouzal, kromě toho kropení nemělo ten správný efekt a podklad byl dosti tvrdý. To zapříčinilo množství pádů hráčů, někdy až komických. Doba do prvního gólu čítala ale celých 18 minut, pak se teprve trefil kapitán Ondřej Stasiowski a otevřel skóre zápasu - 1:0.

O pár minut později jsme viděli moment, který byl důsledkem mokrého trávníku. V našem vápně došlo k situaci, kdy upadl hráč hostí, rozhodčí odpískala pokutový kop. Jenže kopající se odmítl s tímto rozhodnutím sudí ztotožnit a po odpískání zakopl balon vedle brány. Z naší strany velká poklona pro hráče k tomuto sportovnímu gestu. Všechna čest!

Do šatny jsme v poločase ale šli s hubeným vedením o pouhý gól. V šatně jsme si pak řekli, že budeme hrát dál to, co hrajeme, protože to na soupeře funguje.

Soupeři se ale podařilo zhruba 7 minut po začátku druhého poločasu srovnat na 1:1, mohli jsme si za to ale sami. Po centru na zadní tyč naší brány jeden z našich hráčů nešťastně tečoval v náběhu míč za záda našeho gólmana.

Již o 5 minut později ale bylo veseleji. Z přímého kopu na pomyslné spojnici hrany velkého vápna a pomezní čáry se podařilo Ladislavu Pecháčkovi přestřelit gólmana a trefit bránu v horní části zadní tyče - 2:1 pro nás.

Hned o minutu později se podruhé trefil O. Stasiowski a o zápase bylo v ten moment již rozhodnuto - 3:1 pro nás.

Ke krásné akci se pak rozběhli J. Vondráček a O. Šnír, když prvně jmenovaný zatáhl balon po pravé straně až k rohovému praporku, odcentroval přímo na levou nohu Ondry Šníra a ten trefil odkrytou část brány - 4:1.

Poté se zápas již dohrával... My si myslíme, že našim divákům se musel líbit a že jsme se předvedli v tom nejlepším světle slova smyslu.

Za týden v neděli vyrážíme na derby do Dolního Třešňovce.