Přihlášení pro hráče

Tři-šňovec: Tři body, tři jedna

Název tohoto článku je lehkou parafrází na část názvu obce, ze které naše rezerva dovezla během uplynulého víkendu tři body.

article image

Předposlední derby letošního ročníku pro naše hráče znamenalo velkou neznámou. Hráči Třešňovce nejsou momentálně v dobré herní pohodě, obývají poslední místo tabulky naší pralesní soutěže a výsledkově se jim vůbec nedaří, přestože angažovali zkušeného trenéra, jež má hebrejskou přezdívku. Na druhou stranu, když se jedná o derby, dokáží se hráči Třešňovce kousnout a porazit nás. Takže nás nečekal vůbec jednoduchý úkol.

Kromě toho v náš neprospěch mluvilo i to, že spousta našich hráčů byla unavena ze sobotního zápasu, kde zaskakovala za zraněné hráče A-týmu - viz článek Sobota bez bodu.

No co vám budu povídat - celý první poločas hra nic moc z obou stran. Nikomu se nedařilo pořádně kombinovat, my jsme sice byli schopni vyslat na soupeřovu branku několik střel, jejich razance ale byla taková ta jako když prdne pták. První poločas bez branky a my začali být krapet nervózní, protože nám bylo jasné, že i když jsme jasně lepší, umíme inkasovat z nějakého ojedinělého brejku. O přestávce jsme si řekli, že musíme na začátku poločasu dvakrát skórovat, abychom se uklidnili a začali hrát to, co opravdu chceme.

Ve 48. minutě jsme zahrávali přímý kop ze vzdálenosti velmi blízké velkého vápna, střely se ujal Ladislav Pecháček, který perfektně trefil přes zeď pravý horní roh brány a gólman domácích neměl šanci se střelou cokoliv udělat - 0:1 pro nás.

V 73. minutě se pak dostal ke střele O. Stasiowski, brankář balon pouze vyrazil před sebe, kde byl připraven na dorážku Jan Paukert - 0:2 pro nás. A mohli jsme se uklidnit.

Jenže jsme se nejspíše uklidnili až moc a uspokojili se s vývojem utkání. Osm minut před koncem prakticky po jediné kombinaci, jež rozebrala naši obranu, snížil na 1:2 Aleš Bílý.

Dvě minuty před koncem pojistil naše vedení Matěj Boščík, když "to vzal na sebe", prokličkoval mezi čtyřmi hráči a zakončil k zadní tyči - 1:3.

Výsledek se již do konce utkání nezměnil a my jsme si oddechli. Kdybychom nehráli prales, můžeme říci, že jsme zachráněni :-) Tedy poslední určitě nebudeme a již dnes můžeme říci, že se v letošním ročníku bude jednat o prozatím nejlepší umístění naší rezervy v rámci soutěže.

Ve středu nás čeká těžký zápas s hráči Brandýsa nad Orlicí, a to finále Poháru předsedy OFS, které se uskuteční na hřišti v Těchoníně. Výkop je v 17:30.