Přihlášení pro hráče

Tak jsme druhý, no a có?

Finále letošního ročníku okresního poháru sehrály opět týmy Brandýsa nad Orlicí a Žichlínka.

article image

Z naší strany sehrála zápas rezerva (béčko), to aby nedošlo k mýlce. V loňském roce slavilo výhru áčko a jistě by bylo hezké, kdybychom jeho výhru letos potvrdili.

První poločas

Na výborně připraveném hřišti v Těchoníně (to není ironie, to myslím vážně) jsme od úvodního hvizdu na "domácí" Brandýs vlétli a překvapili jsme ho. Fakt že jo. Minimálně 20 minut se hrálo převážně na jeho polovině, dostávali jsme se do šancí. Nejvíce se k zakončení dostával Vondras, ale moc se mu nedařilo trefovat bránu. Zato soupeř skoro nevystřelil nebo střílel do zdi našich těl. Náš gólman měl za první poločas snad jediný zákrok z těch vážnějších ohrožujících branku. Svou dávku smůly si ale vybrat brankář Brandýsa, když si 4  minuty před koncem prvního poločasu nešťastně hrudníkem vyrazil míč z ruk, a jelikož ho atakoval Jan Vondráček, bylo pro něj jednoduché dostat se k vypadlému balonu, udělal brankáři kličku a zakončit do zcela prázdné brány - 0:1 pro nás. A s tímto skóre jsme šli do kabin.

Druhý poločas

Musím říct, že nám přeci jen došly trochu síly, vytrvalostní kondice není ve III. třídě něco, čím by disponoval každý hráč :-) Domácí navíc nasadili na hrot velmi rychlého brejkového hráče Jana Fogla (taková drobná zajímavost - když domácí nasadili do útoku Fogla, my jsme dali do útoku Ptáčka), se kterým měla naše obrana problémy při sprinterských soubojích.

Foglovi se podařilo vyrovnat v 51. minutě. V 63. pak otočil skóre Lajza a my jsme museli naši hru otevřít, pokud jsme chtěli dosáhnout alespoň vyrovnání. Soupeř se ale svou hrou a výsledkem totálně uspokojil a na 10 minut úplně přestal hrát. My jsme šance, bohužel, nevyužili, naopak jsme inkasovali v 72. minutě, střílel zase Fogl, tentokráte ale Bedřich. Škoda našich akcí, kdy jsme nedokázali proměnit a tváří v tvář strážci svatyně jsme tahali za kratší konec, i když to byl právě gólman Brandýsa, kdo kolikrát nevěděl, čím balon vyrazil (nejspíš se mezi vyrážející části jeho těla zařadil i nos).

Připravili jsme se k závěrečnému tlaku, v infarktovém závěru snížil na 3:2 Kuba Ptáček, rychle popadl balon, a šli jsme po rozehrávce do další akce. Bohužel na centr z levé strany nedosáhl ani jeden z našich hráčů dobíhajících k bráně a zavírajících zadní tyč. Jelikož jsme v tu chvíli byli v 10 lidech na půlce soupeře, podařilo se brandýským z následného brejku, kdy šli dva hráči na gólmana, zpečetit skóre na výsledných 4:2.

Tak jsme druhý, no a co?

Týmu, který hraje špičku soutěže o level výše, jsme byli zdatným soupeřem, doufáme, že jsme potěšili dobrým výkonem veškeré obecenstvo, gratulujeme Brandýsu k vítězství v poháru a cenu, kterou jsme obdrželi, celou prožereme :-)