Přihlášení pro hráče

Sobota bez bodů

Hráči FC Jiskra z nedalekých Králík a Červené Vody zavítali na náš čerstvě posekaný pažit ve slunečné sobotní odpoledne.

article image

Jednalo se o zápas našeho A-mužstva, přesto dorazivší diváci mohli vidět velkou spoustu hráčů rezervního kádru. Bylo to proto, že v naší sestavě chybělo celkem 8 mužů áčka: J. Suchomel, L. Jelínek, A. Dorazil, R. Šilar R., T. Heger, P. Šenkýř, L. Hrabáček a L. Vaculík

V základní sestavě tedy nastoupilo šest hráčů béčka a další čtyři čekali na lavičce. Kromě toho si na lavičku musel sednout i Kuba Ptáček, který dorazil na zápas pět minut před začátkem.

Ten se nám ale vůbec nevyvedl. Ve 4. minutě kopali hosté přímý kop ze vzdálenosti 25 metrů, postavená zeď nepochopitelně uhnula a balon skončil u levé tyče naší branky - 0:1, střílejícím byl Halanič.

Přestože se obě soupeřící mužstva nachází na opačných koncích tabulky a přestože jsme nedisponovali plnou silou kádru, dokázali jsme soupeře kolikrát zmáčknout na jeho půlce a nepůjčit mu dlouhou dobu balon. Trestal nás ale úniky z půlky hřiště Matoulek, který s několika šancemi naložil velmi ledabyle (prostě netrefil bránu), ale jeden únik mu vyšel a zvýšil skóre na 0:2.

Pár minut před koncem poločasu náš stoper fauloval útočníka hostů v prostoru, který je ohraničen a říká se mu velké vápno, rozhodčí tedy nařídil pokutový kop, který proměnil Matoulek - 0:3 a zdálo se, že o výsledku zápasu může být rozhodnuto.

Těsně před hvizdem ukončujícím první polovinu zápasu pak ale nečekaně vyplaval mezi stopery hostí sám s balónem na noze Tadeáš Zemach a čelem k této výzvě a gólmanovi soupeře nezaváhal a vykřesal jiskřičku naděje - 1:3.

Do druhého poločasu nastoupila poněkud jiná mužstva, a tím nemyslím střídání. Hosté začali kupit chyby, nebyli schopni si přihrát, my jsme byli na míči silnější a skóre snížil v 55. minutě Vojta Zahradník - 2:3.

I díky tomuto gólu jsme ožili, byli jsme jasně lepší, zatímco soupeř byl hodně, opravdu hodně, nervózní a byl schopen pouze nakopávat balony na Matoulka čekajícího na půlící čáře a ani se tím netajil. Brejkového hráče jsme si ohlídali, bohužel jsme ale nedokázali do konce hrací doby vyrovnat, přestože jsme šancí měli bezpočet a určitě bychom si to za předvedenou hru zasloužili.

Co naplat, hraje se na góly... Tak snad to bude příští týden v Pomezí lepší.