Přihlášení pro hráče

Jen dva body z Lichkova pro béčko

Tři zápasy během sedmi dní muselo odehrát naše béčko a bylo to na hráčích znát. Jestli si teď říkáte, jak to myslím, tak pro vyřešení tohoto dvojsmyslu čtěte dále.

article image

Zatímco na domácí zápasy s Lukovou a s Boříkovicemi jsme si mohli vybírat z 18 lidí, do Lichkova odcestovalo jen 14 lidí a z toho někteří ještě značně unavení nebo s bolístkami. Kromě toho jsme museli šetřit některé hráče na nedělní zápas "A" týmu, takže s námi nejeli L. Pecháček a T. Zemach.

My jsme ale odehráli velmi dobrý zápas. Byli jsme na míči, dařilo se nám (i přes kvalitu povrchu hřiště) dobře kombinovat po zemi a dostávali jsme se poměrně často do zakončení. Nahrávalo nám hlavně to, že soupeř skoro vůbec neběhal a hrál pouze na brejky, kdy na půlící čáře čekali dva hráči na balon nakopnutý za obranu.

Z jednoho takového brejku, který se nám nepodařilo zachytit hned v počátku, jsme ale inkasovali, když utekl Matoulek a otevřel skóre zápasu na 1:0. My jsme přesto nevěšeli hlavu a dál jsme hráli to, co jsme chtěli. Srovnat se podařilo našemu J. Fibikarovi, když dostal krásný balon na místo, kde je penaltový puntík, měl neskutečně času si zpracovat balon a jistě by stihl i třikrát vystřelit, než by ho dostoupil soupeř. Jenže on vystřelil pouze jednou a srovnal skóre na 1:1.

Tady si musím trošku postesknout. V Lichkově se totiž po našem gólu rozhostilo ticho, že by člověk slyšel spadnout půlitr na pažit. S námi totiž na venkovní zápasy nejezdí žádní fanoušci (čest výjimkám). A nejvíce sedí doma ti, kteří nám na domácích zápasech radí, jak máme hrát. Je to škoda, kluci předvádí na venkovních hřištích velmi dobré výkony a zaslouží si i jinou pochvalu, než je ta od trenéra. V tabulce venkovních zápasů jsme totiž čtvrtí nejlepší. Ale dál k zápasu...

Po poločase, kdy jsme provedli nucená střídání dalších našich hráčů z důvodu šetření jejich sil na nedělní zápas áčka, jsme byli stále lepší a naše snaha se zúročila v 52. minutě, kdy nechal Ondřej Stasiowski zahrát gólmana domácích ping-pong. Vystřelil tak, že trefil břevno, od břevna se balon odrazil do gólmana, od něho do tyče, od tyče zase do gólmana a od něj konečně do brány - 1:2 z pohledu domácích.

Toto skóre jsem drželi až do 3. minuty nastavení, kdy soupeř dokázal využít svůj několikaminutový tlak v závěru zápasu a s ním i naši nedůslednost v hlídání hráčů v pokutovém území a z posledního závaru před naší brankou srovnal V. Bednář na 2:2.

Ihned po rozehrání hlavní sudí ukončil základní hrací dobu zápasu a šli jsme do penaltového rozstřelu. V něm jsme byli úspěšnější, bereme tedy dva body do tabulky, kde jsme aktuálně na 7. pozici.

Dalším naším zápasem je pak ten nedělní domácí s Kerharticemi. Výkop je v 16:00.

před 7 měsíci  |  autor: Schembera Milan  |  počet přečtení: 394x