Přihlášení pro hráče

První jarní derby - Tatenice B

Tento víkend na naše mužské týmy čekalo derby. První v pořadí s Tatenicemi, konkrétně s jejich rezervou, kam zajíždělo naše béčko.

article image

Papírovými favority byli domácí, nám se sice relativně dařilo v přípravě, ale od začátku soutěže jsme do tabulky nevydělali ani bodového "floka". O prvním zápase ve Třebové jsem psal, tam jsme odehráli výborný zápas. Ve druhém zápase s Mistrovicemi jsme totálně zaspali začátek a už se nám to nepodařilo dohnat. Ke třetímu zápasu jsme zajížděli do Kunvaldu, kde jsme dostali jeden gól po standardní situaci, další tři z brejků. Sice jsme tam domácí tlačili na jejich polovině, ale hráli na brejky, které pro nás byly smrtící. Asi tušíte, že jsem neměl úplně náladu o tom psát :-)

Takže čtvrté jarní kolo a první letošní derby. A abych to dokončil s těmi papírovými favority - většina by nejspíš vsadila na výhru domácích, ale my jsme řekli "NE". Domácí na nás sice hned po začátku zápasu vlétli, zatlačili nás na naši polovinu, ale už od půlky prvního poločasu jim evidentně došly síly. Takže jsme inkasovali pouze v 11. minutě na 0:1, kdy z naší pravé strany prostřelil brankáře Vojta Brejša.

My jsme ale hráli dál, nedařilo se nám pořádně trefit bránu, ale to ani domácím, případně nás podržel svými výbornými zákroky Radek Hrabáček, který od jara dělá náhradního gólmana (naposledy chytal někdy ve starších žácích, ale evidentně to nezapomněl).

Ve 24. minutě zahrával Ondřej Šnír rohový kop, před bránou domácích mezi obránci najednou vyplaval Matěj Boščík, trefil balon hlavou do protipohybu brankáře ... a bylo srovnáno - 1:1.

O necelých 20 minut později úplně stejná situace, jenže tentokrát se trefil (zase hlavou) Pikan (Petr Pospíšil) a v Tatenicích zavládlo hrobové ticho, s tím nikdo nepočítal, že by někdo jako "tihle" mohli vést 1:2 (z pohledu domácích).

Teď jsem měl v úmyslu vysvětlit, proč je výše slovo "tihle" v uvozovkách, ale raději si to nechám pro sebe. Třeba si to dotyčný přečte a chytne se za nos.

O poločasové přestávce jsme si řekli, co budeme hrát dál, že se nepokadíme v lese a nebudeme stavět žádný autobus, ale budeme se snažit dále útočit. Důležité bude taktéž pohlídat hráče soupeře při standardních situacích. Skóre se neměnilo až do 80. minuty, kdy byla hra opticky vyrovnaná, soupeřovi se ale nedařilo přesně si nahrát nebo zakončit (jednou nás zachránila tyč), nám se v zakončení taktéž moc nedařilo, i když jsme pár střel vyslali.

Ve zmíněné 80. minutě kopali domácí roh a my jsme neubránili Robina Kysela, který srovnal na 2:2.

Již ale o dvě minuty později fauloval domácí obránce ve vápně našeho Pospíšila (noha ve výšce obličeje) a Ondřej Šnír si věřil na písknutý pokutový kop a proměnil - 2:3. Skóre se pak již do konce utkání neměnilo.

Pro nás to znamená tři první letošní body. Před námi je další derby, tentokrát s Lukovou, které se odehraje v neděli 5. května od 16 hodin na našem domácím hřišti.