Přihlášení pro hráče

Jarní premiéru má za sebou také béčko

Začátek jarní části soutěže pro naši rezervu znamenal výjezd do České Třebové.

article image

Nikdo netušil, co nás tam čeká, v domácím zápase na podzim jsme inkasovali s tímto soupeřem debakl 1:9.

Česká Třebová evidentně nastoupila s mnohem mladšími hráči než na podzim, dal se čekat tedy běhavý fotbal na hřišti o rozměrech 102x67 metrů. To byla samozřejmě situace, která pro nás nepřipravené s extra vytrvalostní kondicí, mohla znamenat velké problémy.

Na postu gólmana zaskočil Radek Hrabáček. Pro nás i jisté překvapení, neboť se ve velké bráně již v přípravných zápasech poměrně osvědčil - umí nohama, dokonale zvládá výběhy z brány, umí rozehrát i výkopem z ruky.

V základní sestavě dále nastoupili: J. Vondráček, O. Stasiowski (kapitán), T. Zemach, S. Miko, O. Šnír, J. Paukert, P. Kočí, P. Pospíšil, S. Skála, L. Pecháček. Na lavičce byli připraveni M. Šilar, Ch. Tomopulos a M. Schembera.

Začátek zápasu byl zcela jasně v režii domácích, zatlačili nás na naši půlku, my jsme se však velmi srdnatě bránili a pokoušeli se o využití brejků. Po 10 minutách jsme museli vystřídat J. Vondráčka, kterého trápily bolesti na hrudi, za Matěje Šilara, který měl ale v nohách 80 minut ze sobotního zápasu "A" týmu. Třebová se nedokázala brankově prosadit až do 35. minuty, tak jsme jí k tomu trošku pomohli - po centru nepřesně hlavičkoval Tadeáš Zemach, náš gólman se snažil míč vyrazit z brány, ale odrazil se pouze na nohu soupeře, který pohodlně skóroval - 1:0 a s tímto výsledkem jsme šli do šaten.

V druhém poločase se domácí stále snažili o tlak, přibývalo ale časových úseků, kdy přestali hrát, jako by jim docházely síly, jedné z takových situací využil v 67. Pechy (L. Pecháček), obešel tři hráče, nakonec i gólmana a zakončil do prázdné brány - 1:1

Po této situaci jsme docela ožili, další, kdo šel prakticky sám na bránu byl Matěj Šilar, jenže hlavní arbitr odpískal útočný faul. Troufáme si tvrdit, že kdyby Matěj proměnil, domácí byli na ručník.

Stále ale platí "nedáš - dostaneš", takže v 72. minutě po určitě ne nutném faulu v našem vápně kopali domácí penaltu - 2:1.

Po pěti minutách kopali další - 3:1 a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Sice jsme se snažili o další a další útoky, některé i postupné, ale otevření naši hry už vedlo pouze k tomu, že domácí zvýšili 3 minuty před koncem náskok na 4:1.

Ačkoliv jsme byli papírově slabším soupeřem, dokázali jsme se srdnatě bránit a vystrkovat drápky. Škoda našich neproměněných šancí, kdy nás nechal soupeř vystřelit, ale netrefili jsme bránu, v zápasech (jako je tento) je třeba být maximálně produktivní.

Příští týden hrajeme na domácí půdě, a to v sobotu od 16:00, kdy přivítáme tým z Mistrovic.