Přihlášení pro hráče

Dva body do plusu s Janovem

V krásném sobotním odpoledni přivítali naši muži borce z Janova u Litomyšle.

article image

V podzimním zápase odehrávajícím se v Janově nastoupili za náš "A" tým povětšinou kluci z "B" týmu - tehdy chybělo 8 lidí ze základní sestavy, viz KOMENTÁŘ: Konečně bod! V samé podstatě béčkový tým tehdy dovezl cenný bod. No a sobotní hostující celek nám tedy měl co vracet.

Krůpěje potu se ale znovu v týdnu objevily na čele našeho trenéra, když zjistil, že nemá gólmana do brány. Tři gólmani jsou marodi (někdo fyzicky, někdo psychicky), čtvrtého hráče, který by byl schopen zachytat ale potřeboval trenér do pole. V bráně se tedy objevil veterán Marcel Pánik, muž mnoha postů a mnoha zkušeností.

V základní sestavě pak dále nastoupili J. Krejčířík, P. Šenkýř, J. Suchomel, L. Jelínek, L. Vaculík, R. Mizerák, A. Antes, V. Zahradník (kapitán), M. Šilar a O. Stasiowski. Na lavičce byli připraveni T. Zemach, L. Pecháček, J. Paukert, R. Hrabáček a J. Vondráček. Teď si tak říkám, že je nejspíš v našem oddíle nevýhoda mít příjmení končící na -ček, protože to znamená, že budete sedět :-)

Začátek utkání byl nervózní z obou stran, soupeřova obranná taktika byla jasná - zachytávat naše průniky po stranách, nám se tedy nedařilo postupovat na bránu tímto směrem, pokusy byly likvidovány obranou hostí. Celých 25 minut se hrálo beze změny stavu, poté následovala divoká desetiminutovka, kdy se nejprve prosadil z úhlu mezi přední tyč a našeho gólmana hostující Novotný - 0:1.

O šest minut později se ocitl sám uprostřed před velkým vápnem domácí kapitán Vojta Zahradník a prostřelil gólmana - 1:1.

Naši začali hrát jako polití živou vodou, bohužel o tři minuty později znovu inkasovali, když se trefil Heger - 1:2 z našeho pohledu.

Po poločase se toho na hře moc nezměnilo, ale v 54. minutě jsme znovu inkasovali, když se trefil opět Heger - 1:3.

Náš trenér se rozhodl naši hru otevřít a soustředit se na útok, tato taktika se vyplatila, když v 62. minutě snížil O. Stasiowski - 2:3 a v 73. minutě střídající L. Pecháček - 3:3

Za tohoto stavu se dohrálo až do konce utkání, následoval tedy penaltový rozstřel. V něm se jako zásadní pro konečný výsledek vyjevilo to, že první střílející za hosty vůbec netrefil bránu a druhý kopl penaltu tak ledabyle, že ji Marcel Pánik lehce vytáhl. Protože se nikdo z našich kopajících nemýlil a všichni proměnili, druhý bod zůstává doma. Bodově jsme tedy s Janovem vyrovnaní. Aktuálně máme v tabulce 20 bodů. Ty znamenají náskok 8 bodů na předposlední místo, ale zároveň rozdíl pouhých 3 bodů na šestou příčku tabulky.