Přihlášení pro hráče

Vstup do jarní části I.B třídy se mužům vydařil

S velkou dávkou štěstí uhrálo naše áčko tři body v prvním letošním zápase, kdy hostilo soupeře z Libchav.

article image

Do zápasu jsme nastoupili bez zraněného prvního gólmana, za kterého zaskočil David Valenta.

S prvním hvizdem došlo k okamžitému přelévání hry z jedné strany na druhou. Už z naší druhé akce, kdy Jakub Krejčířík poslal do sprintu Tomáše Hegera, jsme se mohli hned radovat: Tomáš totiž dokázal gólmana překvapit když ho od pomezní čáry prostřelil nečekaně za jeho zády - 1:0.

Přestože byl soupeř v prvním poločase jasně lepší, dařilo se mu držet balon, tak se mu nedařilo zakončit tak, aby změnil skóre. Kolikrát i se štěstím a velkou bojovností jsme odvrátili balon letící mezi tři tyče, byť kolikrát nebyl vidět skrze skrumáž těl.

Z ojedinělého závaru před branou hostí, kdy se snažil vystřelit Lumír Vaculík, ale gólman pouze vyrazil míč před sebe, jsme se mohli opět radovat my - vyražený balon měl totiž čas si zpracovat a pohodlně zakončit do odkryté části brány Aleš Dorazil - 2:0. A s tímto výsledkem jsme šli o poločase do kabin.

V druhém poločase se hra opticky vyrovnala, soupeř už tolik neběhal, podařilo se mu ale vykřesat jiskru naděje, když Jan Suchomel fauloval na kraji velkého vápna kapitána hostí Rába, ten se v nařízeném pokutovém kopu nemýlil - 2:1, a to do konce zbývalo ještě 36 minut!

Nám se podařilo odpovědět hned po čtyřech minutách, kdy rozehrával přímý kop Kuba Krejčířík, balon přeletěl až za zadní tyč, tam ho na poslední chvíli dostihl Lukáš Jelínek, podařilo se mu ho odcentrovat zpět před bránu, a to přesně na hlavu Tomáše Hegera, který jednoduše zakončil do prázdné brány - 3:1.

Vypadalo to, že o vítězi zápasu je rozhodnuto. Hra začala být dosti rozkouskovaná, občas vzplály i emoce... Nicméně zpět do zápasu dostal Libchavy Pavlák, když proměnil v 84. minutě druhou nařízenou penaltu, a to po ruce Lukáše Jelínka. Naši se snažili výsledek 3:2 udržet - podařilo se jim to, i když ještě před hvizdem ukončujícím zápas zazvonila tyč naší brány... Bylo vidět, že Libchavy se ještě nevzdaly. Notně jsme si oddechli, když rozhodčí po nastaveném čase tří minut zápas ukončil. První jarní tři body zůstaly doma, jistě budou hrát velkou roli v boji o udržení v soutěži.

Příští týden zajíždí v sobotu áčko na zápas do Semanína, béčko pak na poslední přípravný zápas před začátkem soutěže do Hradce nad Svitavou.