Přihlášení pro hráče

KOMENTÁŘ: Šíra sestřelil Sloupnici hattrickem

Předposlední zápas podzimní části soutěže odehráli naši ve Sloupnici se soupeřem, se kterým jsme se potkali naposledy na jaře roku 2015 v okresním přeboru.

article image

Nutno podotknout, že předzápasová statistika vůbec nehovořila v náš prospěch. Se Sloupnicí jsme se dosud setkali dvakrát a dvakrát jsme vyšli ze zápasu jako poražení. Takže do třetice v den 100. výročí založení republiky...

Nastoupili jsme v této sestavě: R. Šilar, L. Jelínek (K), J. Krejčířík, L. Hrabáček, V. Smola, L. Vaculík, R. Mizerák, V. Zahradník, J. Ptáček, P. Šenkýř a M. Šilar. Na lavičce pak byli připraveni O. Stasiowski, P. Kočí, L. Pecháček, J. Suchomel, A. Dorazil a T. Zemach.

Vstup do zápasu byl impozantní. Hned první nahrávku krajního obránce domácích směrem ke stoperovi vystihl náš Matěj Šilar a šel sám na gólmana, se šancí ale naložil ledabyle. Nicméně od samého začátku zápasu jsme soupeře přehrávali snad úplně ve všem, domácím se nedařilo zhola nic. Vyústilo to v 10. minutě v první gól v jejich síti, když utekl právě Matěj a prostřelil gólmana mezi nohama - 0:1 z pohledu domácích.

Osm minut později a situace po centru od rohového praporku, na malém vápně osamocený a nehlídaný Vojta Zahradník hlavou - 0:2.

Se spoustou šancí jsme naložili až bohorovně, buď se nám díky předržování balonu nepodařilo vystřelit nebo jsme trefovali gólmana. Na naší straně byl pak R. Šilar prakticky bez práce, soupeř se dostával do zakončení velmi sporadicky a když už, tak prakticky nebyl schopen trefit bránu.

Soupeři se ale podařilo dát z rohu v 38. minutě kontaktní gól, když se trefil L. Fikejz - 1:2. Do poločasové přestávky se pak již nic zvláštního nestalo..

Instrukce v kabině pro druhý poločas zněly následovně: Hrát stejně jako první poločas, hlavně po zemi. Terén je promočený, těžký. To se nám dařilo. Soupeře zlomil v 76. minutě Matěj Šilar, kterého komentátor v rozhlase překřtil na "Milana" (takže má Šíra novou přezdívku) - 1:3. A hned o dvě minuty později dovršil "Milan" hattrick, když se uvolnil po levé straně a sám čelem ke gólmanovi nezmatkoval a nemýlil se - zase mezi nohama - 1:4 pro nás.

Po tomto gólu se zápas pouze dohrával, soupeři všechna čest, snažil se ještě se zápasem něco udělat, ale nedařilo se mu. My jsme provedli ještě některá střídání - za P. Šenkýře nastoupil L. Pecháček, za Milana užívajícího si ovací našich fanoušků pak A. Dorazil a v předposlední minutě nastoupil na hřiště místo J. Ptáčka mladý T. Zemach.

K hodnocení zápasu je třeba říci asi toto: Vybojovaný zápas, nevypuštěné osobní souboje, zasloužená výhra.