Přihlášení pro hráče

KOMENTÁŘ: Béčko má třetí výhru v řadě

Nikoliv jedna z nejpočetnějších sestav béčka zajížděla uplynulou sobotu k zápasu do Kerhartic.

article image

Předzápasová statistika pro tohoto soupeře zněla jasně: Naše béčko z kerhatického hřiště nikdy nedovezlo výhru. Vzhledem k absencím a zraněním, které měl trenér nahlášené, by byl jakýkoliv dovezený bod úspěchem.

Nakonec jsme nastoupili v tomto složení: v bráně D. Valenta - obrana O. Kost, O. Stasiowski, Ch. Tomopulos a T. Zemach - záloha M. Boščík, S. Miko, L. Pecháček, L. Václavský - útok R. Hrabáček a J. Vondráček. Na lavičce čekali L. Hrabáček, M. Šilar a P. Kočí.

Soustředili jsme se na obranu, hlavním cílem bylo nezmatkovat, mluvit spolu, pokud možno konstruktivně rozehrávat. To se nám celkem i dařilo, k pohodě v obraně přispěly i divizní a ligové zkušenosti Oldy, i když byl nejstarším hráčem mezi bránami (za tři týdny oslaví 48. narozeniny). Důsledně jsme se snažili napadat rozehrávku soupeře ve středu hřiště, což se nám také dařilo. Během prvních dvaceti minut jsme se dostali do pár šancí, ale bez úspěchu v zakončení. Poté v 25. minutě se podařilo získat balon Vondráčkovi, obešel posledního hráče, položil si na zem gólmana a zakončoval z úhlu do prázdné brány - 0:1 z pohledu domácích. Hned o pět minut později se dostali do přečíslení dva na jednoho Vondráček a Miko a sehráli to "vynikajícně" - Miko zakončoval do prázdné brány - 0:2 pro nás. Do konce poločasu se pak již nic zvláštního nestalo. Samozřejmě měl šance i soupeř, ale naložil s nimi ledabyle nebo jsme dokázali ze závaru ve vápně balon odkopnout pryč, případně nás podržel David v bráně.

V poločasové přestávce jsme si řekli, co musíme zlepšit, že je důležité nenechat se uspokojit výsledkem a hlavně neinkasovat během prvních patnácti minut druhého poločasu. To se nám tedy nepodařilo, soupeř hned na začátku prostřídal jak v obraně, která nestíhala Vondráčka, tak se snažil posílit i útok. Po pár minutách nás pak domácí nádhernou akcí vykombinovali až do zakončení - 1:2, a to přesně v 52. minutě. Schylovalo se k dramatu, provedli jsme tedy některá vynucená střídání (hráči lavičky nedělního zápasu áčka hrají v béčku většinou poločas) - důležité ale bylo, že se naším střídáním v žádném případě nesnížila kvalita kádru na hřišti. Do konce zápasu se nám podařilo tento výsledek uhájit, z Kerhartic si tedy vezeme +3 body, posunujeme se na 5. místo v tabulce s aktuálním ziskem 12 bodů.

Vyhráváme třetí zápas v řadě, což se béčku v jeho dosavadní historii nikdy nepovedlo. Troufám si říct, že sobotní výkon byl jeden z nejlepších, který jsme na podzim odehráli. Body jsou vydřené, ale zasloužené.

Gratulace a poděkování patří všem hráčům.