Přihlášení pro hráče

Žáci přivezli z turnaje první místo

Naši mladší žáci dnes sehráli turnaj v Boříkovicích, a to za chladného, větrného počasí a na podmáčeném hřišti. Podmínky pro sport tedy nebyly nejoptimálnější, kluky to ale neodradilo a vyhráli systémem "start-cíl" :-)

article image

Boříkovice - Žichlínek 2:5

Domácí na nás čekali již v prvním zápase a protože hrají velmi dobře, vůbec jsem se neodvažoval tipovat výsledek. Naši kluci měli za úkol hrát pěkný a útočný fotbal, což splnili do puntíku. V prvním poločase se hrálo na obou půlkách, a to poměrně vyrovnaný zápas. Poločasové skóre 2:1 ve prospěch soupeře znamenalo, že není rozhodně dohráno a rozhodnuto o vítězi. Naši kluci v druhé půlce vyrovnali a dokonce zvýšili na 3:2, což způsobilo, že se psychická pohoda usadila na naší straně. Velmi tomu pomohl i bojovný Lukáš Javorek, kterého jsem místo jeho postu záložníka poslal do útoku a odvděčil se týmu dvěma hezkými góly, když ten druhý byl zároveň gólem posledním a pečetícím naše vítězství 5:2. Je nutné i zmínit nejhezčí gól turnaje, který dal Ondra Doleček, a to tečí patou z rozehrávky rohového kopu.

Sloupnice - Žichlínek 1:3

Druhý zápas měl být o pohodě a odpočinku, nasadili jsme tedy do sestavy i hráče, kteří nejsou při tréninku úplně pilní. Bohužel pro nás Sloupnice velmi dobře běhala a stíhala naše hráče napadat i ve čtyřech (!) a naši kluci si s tím nedokázali poradit. Kazili jsme rozehrávku, zbytečným taháním míče do obsazených prostorů jsme o něj přicházeli a Sloupnice vytěžila z tohoto napadání gól do naší sítě. V poločase jsme tedy prohrávali 1:0. Taktika do druhého poločasu byla jasná - obsazování volných prostor, rychlá kombinace a rychlý přechod před střední pásmo. Ze dvou individuálních akcí jsme vytěžili dva góly a naši výhru pečetili kombinační hrou na 3:1. Soupeři patří všechna čest, musíme se naučit s takovou hrou pracovat a najít na ni jednoduchou obranu.

Česká Třebová "B" - Žichlínek 2:3

Jelikož domácí Boříkovice i Sloupnice nastupovaly do posledního zápasu se shodným počtem bodů (nula), stejně jako Česká Třebová a Žichlínek (šest), rozhodovalo se o vítězi v posledním zápase, tedy stejně jako před dvěma týdny, a dokonce se stejným soupeřem, kterému jsme měli co oplácet (ne zcela regulerní posuzování situací jejich rozhodčím). Žichlíňáci měli jasný pokyn - napadat a střílet. To se nám vyplatilo, protože se nám dařilo velmi dobře bránit a držel nás velmi dobrými zákroky brankář Pavel Hloušek, získávali jsme výhody z napadání soupeřovy obrany, která dělala chyby. V první půlce jsme z toho vytěžili tři góly, přičemž ten (v podstatě rozhodující) byl po hrubé chybě obrany a brankáře, když gólman ztratil na hranici vápna míč a pro naše útočníky již nebyl problém dostřelit míč do odkryté brány. V druhém poločase bylo zřejmé, že soupeř se nevzdává, chyby jsme začali dělat i my a Třebovákům se podařilo snížit na 2:3. Naši kluci přesto několikrát soupeři zahrozili, nevzdávali se a toto skóre udrželi až do závěrečného hvizdu, který znamenal celkové vítězství v turnaji a pohled na zkamenělé tváře trenérů České Třebové.